Anasayfa / Haberler / Derneğimiz yeni yönetimi T.C. Essen Başkonsolosluğu´nu ziyaret etti

Derneğimiz yeni yönetimi T.C. Essen Başkonsolosluğu´nu ziyaret etti

Derneğimiz yeni yönetim kurulu T.C. Essen Başkonsolosu sayın Mustafa Kemal Basa‘yı makamında ziyaret etti.

Ziyarette dernek başkanımız Dr. Mesut Hüseyin ve yönetim kurulu üyelerimizden Mehmet Hasan, Ersin Hasan, Burak Bilal ve Cüneyt Sali hazır bulundular.

Derneğimiz yeni yönetimi; derneğimizin kuruluş amaçları, kurumsal yapısı, gerçekleştirdiği ve önümüzdeki dönemde gerçekleştirmeyi düşündükleri faaliyetler hakkında bilgiler verdiler.

Ziyarette ayrıca, Batı Trakya’da yaşanan süreç ve Batı Trakya Türk azınlığının son durumu, Yunanistan’da yaşanan derin ekonomik kriz ile bunun Batı Trakya’ya yansımaları, 29 Ocak olayları ve derneğimizin düzenleyeceği anma toplantısı konuşuldu.

Başkonsolos sayın Mustafa Kemal Basa, ”Witten Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin, Batı Trakya Türk Kültürünün yaşatılması ve Batı Trakya Türklerinin Almanya’ya uyumları konusunda çok önemli katkılar sağladığına inandığını, Avrupa birliği üyesi Yunanistan’da yaşayan Batı Trakya Türk Azınlığının sorunlarına çözüm üretilmesi aşamasında bu tür dernekleşme faaliyetlerinin son derece önemli olduğunu” ifade etti.

Derneğimiz yeni yönetiminin T.C. Essen Başkonsolosluğu ziyareti son derece samimi bir ortamda gerçekleşti. Ziyarete katılan yönetim kurulu üyeleri, Witten’de bulunan Batı Trakya Türklerinin birlik ve beraberlik içerisinde olmasına son derece önem verdiklerini, Batı Trakya Türklerinin derneğimize yoğun bir şekilde katılmaya devam ettiklerini, Batı Trakya Türklerinin de destekleriyle çok olumlu çalışmalar gerçekleştireceklerine inandıklarını ifade ettiler.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.