Anasayfa / Haberler / Derneğimiz, Avrupa’nın Sesi Gazetesi’ni ziyaret etti

Derneğimiz, Avrupa’nın Sesi Gazetesi’ni ziyaret etti

Derneğimiz yönetim kurulu, Dernek başkan yardımcımız ve Avrupa’nın Sesi Gazetesi sahibi Mehmet Hasan’ı ziyaret etti. Ziyarette dernek başkanımız Dr. Mesut Hüseyin, yönetim kurulu üyelerimizden Ersin Hasan, Şafak Hüseyin ve Nail Bektaş hazır bulundular.

Ziyarette derneğimizin önümüzdeki dönemde yapacağı programlar, basının önemi ve gündemdeki konular konuşuldu. Dr. Mesut Hüseyin, Avrupa’nın Sesi Gazetesi’ne bu yolda başarılar dilerken, Mehmet Hasan’da Derneğimizin sesinin daha çok duyurulması konusunda elinden geleni yapacağı sözünü verdi.

Avrupa’nın Sesi Gazetesi, Almanya’da ilk olarak haber portalı olarak başlamış, haberleri Almanya ve dünyanın farklı ülkelerinde yaşayan Türklerle buluşturmuştur. Şimdi ise aynı isimle takipçilerinin ve okuyucuların karşısına gazete olarak çıkmaktadır. 4 Kasım 2014 tarihinde yayınlanan ilk sayı ile Avrupa’nın Sesi Gazetesi yayın hayatına başlamıştır.

Merkez bürosu Almanya’nın Witten şehrinde olan gazete kuruluş sürecinde yapılan plânlama doğrultusunda aylık gazete olarak yayınlanmış. Ekonomik ihtiyaçlarını şimdilik reklam ve ilanlarla gidermeye çalışan gazete, ekonomik gidişata göre ikinci dönemde 15 günde bir ve daha sonra ise haftalık yayınlanması hedeflenmiştir.

Avrupa’nın Sesi Gazetesi; Anavatan Türkiye’den göç etmiş dünyanın ve Avrupa’nın değişik ülkelerinde yerleşik hayata geçmiş ve oralarda yaşamlarını sürdüren Türk vatandaşları, Balkan coğrafyasında ana dili Türkçeyi, İslâm dinini, kültürünü tüm zorluklara ve baskılara rağmen korumaya çalışan Müslüman ve Türk azınlıklar hedef okuyucu kitlesi olarak belirlenmiştir.

Haber toplama ağı ve yazar kadrosu Almanya’da muhabirler ve Almanya dışındaki temsilciliklerden oluşmaktadır. Almanya’nın dışında ise Türkiye, Yunanistan, Bulgaristan, Bosna Hersek, Makedonya, Hollanda, Belçika ve Fransa gibi ülkelerde bulunan temsilcilikler tarafından gazeteye aktarılmaktadır.

Avrupa’nın Sesi Gazetesi 16 renkli sayfadan oluşan ve aylık yayınlanan bir gazetedir. Aylık olarak 20 bin adet basılan gazetenin 15 bin adedi Almanya geleninde faaliyet gösteren Türk sivil Toplum Kuruluşlarına (dernek, birlik, spor kulüpleri, vakıflar, kooperatifler), ibadete açık camilere, özel mesleklerde çalışan avukat, mühendis, doktor, milletvekili, iş adamlarına UPS ve DPD kargo şirketi ile direkt olarak ulaştırılmaktadır.

5 bin adedi ise anavatan Türkiye başta olmak üzere Avrupa’da Hollanda, Fransa, Belçika ve İngiltere gibi şehirlerde ve Balkan coğrafyada Romanya, Danimarka, İsveç, Norveç ve Bosna Hersek, Makedonya, Bulgaristan, Yunanistan-Batı Trakya’daki Türk Sivil Toplum Kuruluşlarına posta yolu ile ulaştırılmaktadır.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.